משפחה בריאה

גלו את הטיפים הבריאים הטובים ביותר לילדים אתלטיים

  • 10

עידוד ילדים להיות פעילים מבחינה גופנית מהווה דרך מצוינת להבטיח כי הם מאמצים הרגלים בריאים וסגנון חיים מלא אנרגיה. יש הרבה סוגי ספורט, ופעילות גופנית צריכה ללכת יד ביד עם תזונה טובה. באופן שכזה, הם יפיקו את המיטב מהפעילות שלהם. במאמר זה נדבר על המרכיבים המרכזיים שחייבים להיות על הצלחת של כל ספורטאי צעיר לפני, במהלך ולאחר הפעילות הגופנית.

אתם כבר כנראה יודעים עד כמה חשובה תזונה מאוזנת להתפתחות של ילדים. עם זאת, ילדים העוסקים בפעילות גופנית עשויים לדרוש תזונה בריאה ספציפית יותר על מנת לוודא כי הם מקבלים מספיק רכיבים תזונתיים ולהימנע מפציעות. מתי הגוף צריך כל אחד מסוגי הרכיבים התזונתיים? מה מתרחש אם סוגים מסוימים של רכיבים תזונתיים לא קיימים בתזונה של ילדים ספורטאים? אלו חלק מהשאלות הנפוצות שהורים רבים שואלים את עצמם. אם אתם הורים שכאלו, המשיכו לקרוא כדי לגלות את התשובות!

משקאות ומזונות מהם יש להימנע לפני פעילות גופנית

על מנת למנוע צניחה של רמת הסוכר בדם של הילד, עדיף להימנע ממזונות סוכריים ומשקאות לפני הפעילות הגופנית. כדאי לכם לבחור תמיד במים, מה שישמור על רמות סוכר בדם ועל כמות הנוזלים בשליטה. חלופה קלה היא לסחוט מעט לימון למים, או להציע מי קוקוס. כדאי להימנע ממזונות שומניים ועשירים בסיבים, משום שהם עשויים לגרום לאי נעימות בבטן אם הם נצרכים לפני פעילות גופנית.

לפני האימון

כשעה לפני האימון, כדאי שילדים יאכלו חטיף קל. אם אימון הספורט לוקח פחות משעה, פחמימות מהוות מקור טוב ומהיר של אנרגיה. לחם מלא, חטיפי אנרגיה בריאים או קערת פסטה קטנה, מהווים אפשרויות טובות. באשר לגודל המנה, הוא צריך לגדול ככל שהילד גדל. בנוסף, זכרו כי בנים צריכים מנות גדולות יותר מבנות, משום שהם שורפים פחמימות בקצב מוגבר.

אם האימון ארוך משעה, התשובה היא הוספה של חלבון נקי לפחמימות. חלבונים ישמרו על האנרגיה של הילד ויעזרו לו להיות פעיל לזמן ארוך יותר. העדיפו דגים על פי סוגי בשר אחרים וודאו כי הביצים אורגניות. דגנים מלאים וחלבונים ממקור צמחי, כמו קטניות, אגוזים וזרעים, הן חלופות בריאות יותר מחלבון מן החי.

הוספה של סידן לארוחות שלפני האימון תעזור גם היא לילדים לחזק את העצמות והשרירים שלהם. סידן גם ימנע כאבים לאחר הפעילות הגופנית.

הרגלים בריאים במהלך אימון ספורט

ודאו כי הילד שלכם שותה מספיק מים לפני, במהלך ולאחר הפעילות הגופנית. על מנת להימנע מהתייבשות, כדאי לשתות לגימות קטנות של מים במהלך האימון. חשוב לדעת כי התייבשות מתרחשת כאשר לא מצליחים להחזיר את הנוזלים שאבדו בזיעה. באשר למזון, הציעו להם בננות, תפוחי אדמה ויוגורט או חלב ללא-שומן או דל-שומן. הם מכילים פחמימות ואשלגן, החשובים להתאוששות שלאחר האימון.

הארוחה לאחר האימון

בארוחה לאחר אימון, חשוב לכלול את כל חמש קבוצות המזון על הצלחת של הילד שלכם: חלבון, דגנים, ירקות, פירות ומוצרי חלב. דג אפוי או מבושל וירקות מאודים הם דוגמה טובה. השלימו את הארוחה עם פרי או יוגורט דל-שומן.

בתור הורים, חשוב לעודד את הילדים שלנו לאמץ סגנון חיים פעיל ובריא, כחלק מהחינוך לשמירה על הגוף שלהם באמצעות הקניית הרגלים בריאים. כך, הם גם יגדלו להיות מבוגרים בריאים ופעילים.