משפחה בריאה

איך לגרום לילדים שבררניים מאוד באוכל – לאכול ירקות

  • 10

האם גם אתם נאבקים עם הילדים שלכם בניסיון לגרום להם לאכול את הירקות הירוקים שלהם? ובכן, אתם לא לבד. הכללה של כמות מספיקה ומגוון של ירקות בארוחות של ילדים היא משימה קשה ואף ילד לא נולד כשהוא אוהב ירקות. זה לוקח זמן, הרבה סבלנות ומספר טקטיקות חכמות לפני שהבררן הופך לחובב ירקות. לפעמים זה עניין של הגשה במרקם אחר או הצגה שלו בדרך שונה. המשיכו לקרוא וגלו טריקים להפיכת ירקות לאטרקטיביים יותר עבור הילדים שלכם.

פעלו על פי חוק ‘ניסיון שישי’

זה חוק הזהב שכל הורה צריך להתמחות בו בניסיון לגרום לילדים בררניים לנסות אוכל חדש. ‘חוק ניסיון שישי’ נבנה על התיאוריה שאתם צריכים להיות חשופים למשהו חדש כמה פעמים לפני שהוא הופך להיות מוכר לכם. החוק פשוט: ילדים לא יכולים להגיד שהם לא אוהבים אוכל מסוים לפני שהוא ניסה אותו בשישה מקרים שונים. צעד שכזה הופך ירקות לסוג אוכל מוכר וכזה שסומכים עליו. אתם תופתעו לראות שאחרי שש פעמים, רוב הילדים ישנו את דעתם על ירקות. אם השיטה הזו עובדת פעם אחת, הילדים יהיו פתוחים יותר לנסות אוכל חדש.

גרמו לילדים להיות מעורבים בכל התהליך

כדי להכיר להם אוכל חדש, בקשו מהם לעזור לכם לבחור איזה ירק לאכול והכינו אותו איתם ביחד. שטפו, בשלו או עצבו בצלחת יחד איתם. תנו לדמיון שלהם להשתולל ביצירת עיצובי צלחת עם ירקות בצבעים וצורות שונים. הילדים שירגישו גאים מכך שהם הכינו את האוכל בעצמם, יהיו פתוחים יותר לנסות את האוכל החדש.

גוונו בשיטות ההכנה

עבור חלק מהילדים, הבעיה עשויה להיות המרקם של הירקות, ולא הטעם שלהם. אתם יכולים לנסות שיטות הכנה שונות על מנת לבדוק איזו שיטה הילדים מעדיפים. אולי הם לא אוהבים ברוקולי מאודה, אבל עשויים לאהוב ממרח ברוקולי. אול הם שונאים גזר מגורד, אבל יתלהבו מגזר מוקפץ בווק בחימום איטי, תהליך אשר הופך אותו למתוק וטעים יותר.

ירקות הם כה מגוונים ושונים, כך שהאפשרויות שלכם כמעט אינסופית: אתם יכולים לאפות אותם, להקפיץ אותם עם שמן קוקוס כדי לתת להם טעם מתוק, לאדות אותם או פשוט להגיש אותם חיים. הכל עניין של ניסוי ובדיקה. ואם אתם כבר מתנסים ומנסים, למה שלא תנסו להחליף את המזלג בכף או הפוך? לפעמים דבר פשוט שכזה, יכול לשנת את הדעה של ילד בעניין האוכל שלו.

להוסיף ביצה

שמרנו את הרעיון הטעים ביותר לסוף. טריק נוסף ופרקטי במיוחד לגרום לילדים שלכם לאכול ירקות, או להוסיף ביצה. זה בסדר גמור עבור ילדים לאכול ביצה ביום, אם היא באיכות גבוהה. הפיכת ירקות מבושלים לחביתה יכולה לעשות פלאים. הילדים אפילו עשויים לאהוב ירקות לאחר מכן.