Здорова родина

Готуємо разом з дітьми, щоб привчити їх до правильного харчування

  • 10

Дитина на кухні відчуває себе дуже відповідально. Навіть якщо доручити їй просте завдання (скажімо, попросити додати до страви трошки солі), це може бути досить хвилюючим для неї. Вона хоче швидше спробувати власний витвір, бо їй важливо переконатися, чи все вийшло смачно. Таким чином, залучаючи дітлахів до процесу та заохочуючи їх спробувати власноруч приготовлену страву, ми привчаємо їх до здорового харчування. Саме завдяки практичному досвіду малюк не лише дізнається багато нового й цікавого, а також більш охоче приймає їжу, приготовлену дорослими.

Діти дуже різні, хтось залюбки з’їсть усе, що йому запропонують, а хтось буде вередувати і морочити мамі голову. Час обіду іноді може бути справжнім випробуванням батьківського терпіння. Саме тому необхідно розвивати корисні звички у дитини ще змалечку, зрештою це неодмінно допоможе сформувати її правильне відношення до здорового харчування.

Трохи веселощів на кухні не завадить!

Один з самих дієвих способів зацікавити дитину обідом – це залучити її до процесу приготування. Якщо не знаєте, чим саме зайняти помічника на кухні, не хвилюйтеся – зовсім не обов’язково просити його збити яєчні білки чи долучати йому небезпечні кухонні пристрої. Малюк зрадіє і простим речам: дайте йому приміряти кухарський ковпак чи фартух, нехай тримає в руках дерев’яну ложку, а ви тим часом робіть смішні фотознімки на пам’ять. Дозвольте маленькому кухарю відчути себе справжньою зіркою, можете називати його «шеф» (ви помітите, як йому це буде до вподоби). Після цього попросіть його виконати якісь нескладні завдання: посолити чи поперчити страву, помити овочі для салату, зробити бутерброд чи прикрасити тарілку перед тим, як подати її на стіл. Діти дуже люблять, коли дорослі радяться з ними та питають їх думки, наче у справжнього експерта: «Як ви вважаєте, можливо, цей рецепт трохи треба допрацювати? Що ви порадите додати?»

Процес готування чудово зближує родину, і може стати веселою грою для всіх. Це в свою чергу допоможе збільшити цікавість дитини до їжі, а особливо коли вона сама активно приймає участь у процесі. Без сумніву, малюк захоче сісти за стіл і спробувати страву. Також це чудова нагода, щоб розповісти дітям про різні продукти і смаки, про те, що саме вони їдять, чому це корисно та необхідно для зростаючого організму. Якщо наприкінці дня на кухні буде невеликий безлад, не переймайтеся: головне – скільки отримано позитивних емоцій! В решті решт гра може успішно продовжуватись. Уявіть, що ваша кухня – справжній ресторан, а дітлахи шеф-кухарі та офіціанти. Аплодуйте їм за смачні вишукані страви, які вони приготували спеціально для вас. Або ще можна зіграти у цікаву гру «Вгадай, хто кухар»: нехай дорослі спробують вгадати, хто з діточок приготував ту чи іншу страву (діти будуть у захваті, коли хтось вгадає їхній «витвір мистецтва»). Нехай діти більше фантазують, вигадують оригінальні рецепти. Вони будуть відчувати, що роблять щось важливе. Маленькі помічники дуже будуть старатись, щоб їхня страва сподобалась дорослим гурманам. І навіть є шанс – що вони швидко з’їдять те, що самі приготували.

Пізнавайте ази кулінарії разом

Візьміть собі за правило: ніколи не примушувати дитину їсти. Це погіршить настрій вам, а також зробить атмосферу за обіднім столом напруженою. Уникайте ситуацій, коли ви просите малюка щось з’їсти, а при цьому гніваєтесь на нього. Також не давайте йому обіцянок в обмін за слухняність. Набагато кращих результатів ви досягнете, якщо придумаєте цікаві страви, які можна приготувати з дітьми, або оригінальні способи, що дозволять їм взаємодіяти з їжею. Ніхто не обіцяє, що навчити дітей правильно харчуватися буде легко. Це досить непростий, довгий і тернистий шлях. Проте він може бути цікавим, багатим на веселощі та позитивні емоції, не дивлячись на численні труднощі.