Здорова родина

Корисні поради для дітей, що займаються спортом

  • 10

Залучення дітей до фізичної активності – це чудовий спосіб навчити їх вести здоровий спосіб життя та виховати правильні звички. Будь-який вид спорту з фізичним навантаженням має обов’язково доповнюватись збалансованим харчуванням. Саме таке поєднання гарантує найкращі результати. Ми розповімо, які ключові інгредієнти мають бути в раціоні дитини до, під час та після зайняття спортом.

Ви, напевно, знаєте, наскільки важливою є збалансована дієта для розвитку дитини. Однак фізично активні діти особливо потребують спеціального здорового раціону харчування, щоб отримувати достатньо поживних речовин. А що, гадаєте, станеться, якщо певні види поживних речовин будуть відсутні в раціоні цієї дитини? Це найбільш поширені запитання, які хвилюють багатьох батьків. І якщо ви одні з них, обов’язково прочитайте цю статтю, щоб знайти відповіді на свої питання.

Про які продукти та напої слід забути перед тренуванням

Щоб уникнути зниження рівня цукру у крові, краще взагалі уникати будь-яких солодких продуктів перед тренуванням. Завжди потрібно пити воду, щоб тримати рівень цукру та водного балансу під контролем. Як альтернатива – додати у воду сік лимона чи запропонувати дитині кокосову воду або сік. Також перед зайняттям спортом необхідно забути про жирні та багаті клітковиною продукти, тому що вони можуть викликати дискомфорт у шлунку.

Перед тренуванням

Не менш ніж за годину до тренування діти мають трохи перекусити. Якщо тренування триває менше однієї години, вуглеводи – це найкраще та найшвидше джерело енергії. Цільнозерновий хліб, енергетичні батончики чи трохи пасти з борошна грубого помелу – ось найкращі варіанти. Порції мають збільшуватись в залежності від віку та ваги. Також майте на увазі, що хлопцям потрібні більші порції, у порівнянні з дівчатами, так як у них більші енерговитрати.

Якщо тренування триває довше, ніж годину, потрібно до вуглеводів додати чистий протеїн. Білок допоможе зберегти енергію та зробить більш витривалішим. Віддайте перевагу рибі та яйцям. Замість тваринного обирайте білок, що міститься в овочах і цільнозернових продуктах (бобові, горіхи, насіння). Запропонуйте продукти, збагачені кальцієм, вони допоможуть зміцнити кістки та м’язи. Окрім цього, кальцій запобігає запаленню суглобів після фізичної активності.

Під час тренування

Переконайтесь, що ваша дитина п’є достатньо води перед, під час і після тренування. Щоб уникнути зневоднення, вона може впродовж заняття пити воду маленькими ковтками. Ви повинні знати, що зневоднення можливе, коли організм втрачає багато рідини разом з потом.

Після тренування

Раціон дитини має включати в себе 5 основних груп продуктів харчування: білок, зернові, овочі, фрукти та молочні продукти. Наприклад, це можуть бути запечена та парова риба, варені та тушковані овочі. Доповнити меню слід фруктами, наприклад, бананом, знежиреним йогуртом або молоком, вони містять вуглеводи та калій, які важливі для відновлення сил організму.

Завдання всіх батьків – привчити дітей до активного, способу життя, пояснити, як важливо дбати про своє здоров’я, відмовитись від шкідливих звичок. Завдяки цьому вони виростуть активними та здоровими дорослими.