Здорова родина

Розвиваючі ігри: привчаємо дітей до здорового харчування

  • 10

Як привчити молоде покоління правильно харчуватися? Один із дієвих способів – познайомити їх з різними продуктами, розповісти, які саме з них є корисними. Наприклад, практикуючи ігри з фруктами й овочами, ми поступово виробляємо у дитини правильні харчові звички. Пропонуємо вам детальніше розглянути ідеї ігор на тему здорового харчування, що будуть цікаві для всієї родини.

Фундамент здорового харчування закладається з привчання дітей до думки, що фрукти та овочі є невід’ємною частиною повсякденного раціону. Простіше кажучи, в процесі гри дітям легше буде запам’ятати та розпізнати, що саме ми звемо здоровою їжею.

Для ігор вам знадобиться певне приладдя. Нехай воно буде виготовлене з натуральних тканин, дерева, перероблених, екологічних матеріалів. Не забувайте про те, що продукти, які будуть згадуватись у грі, повинні бути максимально корисними, так як за їх допомогою у дитини має сформуватись поняття про правильне харчування.

Готуємо граючи: «Бінго: їжа»

«Групи продуктів харчування» – це одне з основних понять, що повинні засвоїти діти, привчаючись до здорової їжі. Так само як і в інших методах навчання, тут потрібна практика, щоб вивчити, до якої саме групи відноситься той чи інший продукт. Ця легка гра обіцяє значною мірою прискорити процес запам’ятовування.

Це своєрідний варінт класичної гри в «Бінго», але замість цифр тут використовуються картки з їжею. Вам потрібен список для кожної групи продуктів та 20 різних карток «Бінго» (в залежності від кількості гравців). Перший гравець, який зробить горизонтальну чи вертикальну лінію в списку, є переможцем.

Нижче ви можете ознайомитися з переліком груп продуктів та різних видів їжі. Можете додати стільки продуктів, скільки вважаєте за потрібне для кожної з груп. Головна мета – навчити дітей корисним звичкам, провести час не лише з користю, а й з задоволенням. Намагайтесь ставитись до гри якомога простіше. В процесі запам’ятовуйте, які продукти малюк легко розпізнає, щоб усладнювати гру згодом.

Овочі Фрукти Зернові Протеїни Молочні продукти Трави та спеції
Томат Полуниця Висівки (Цільнозерновий хліб) Риба Молоко Імбир
Салат-латук Кавун Рис Креветки М’який сир Кориця
Буряк Виноград Цільнозернові макарони Яйця Морозиво Петрушка
Броколі Груша Спельта Спельта Домашній сир Розмарин
Баклажан Ананас Кіноа Курча Сир моцарела Куркума
Горох Апельсин Вівсянка Мигдаль Пудинг Базилік
Кукурудза Вишня Кускус Чорна квасоля Йогурт Кінза
Картопля Банан Спельта Тофу Сметана М’ята
Зелений горошок Яблуко Житній хліб Тунець Йогурт Скир Орегано

 

Створіть картки для гри в «Бінго» з прикладом до кожної групи продуктів. Залежно від віку дитини, ви можете замінити назву продуктів на їх зображення. Також можете вивчати з малюками інші мови, замінивши назви продуктів на іноземні і додавши до карток зображення.

Гра з магнітами: «Тарілка здорового харчування»

Як ми вже згадували в одній із попередніх статей, присвяченій правильному харчуванню дитини, «Гарвардська тарілка» – це найновіша тенденція в питанні здорового раціону. Використовуючи викладену раніше інформацію в грі, ви зможете допомогти дітям дізнатися більше про здорову їжу.

Отже, для гри потрібно зробити дошку, що буде відображати «Тарілку здорового харчування», яку ви можете повісити на дверцята холодильника. Потім треба створити картки з назвами продуктів діаметром приблизно 2,5 см. Обираючи, яку саме їжу включити до гри, зверніть увагу на вік дитини та харчові звички вашої родини. Це посприяє більш легкому засвоєнню інформації малюком. Ви можете, наприклад, використовувати продукти з таблиці, зображеної вище.

Помістіть магніти поверх творчої конструкції та грайте усією родиною.

Пропонуйте дітям грати перед кожним прийомом їжі, розмістивши на дошці продукти, якими маєте годувати їх найближчим часом. Таким чином вони щоразу звертатимуть увагу на те, що саме їдять, і будуть більше стежити за своїм раціоном.