Здорова родина

Як вмовити свого маленького вередуна їсти овочі

  • 10

Чи доводиться вам боротись зі своєю малечою, щоб вмовити їх з’їсти зелень та овочі? Що ж, ви не єдині, хто стикається з подібним. Мало хто з дітей полюбляє таким ласувати. Включити в дитячий раціон необхідну кількість овочів, ще й різноманітних, – це досить складне завдання. Вам треба запастись терпінням і вибрати правильну тактику. Іноді достатньо лише поекспериментувати з оформленням страви. Ми з радістю поділемося з вами декількома хитрощами, як зробити овочі більш апетитними для малюка.

Спробуйте «правило шести спроб»

Це золоте правило мають засвоїти всі батьки, які хочуть, щоб їхні примхливі діти залюбки куштували нові продукти. «Правило шести спроб» засновано на теорії, що спочатку потрібно зіштовхнутися з чимось кілька разів, перш ніж воно стане тобі добре знайомим і зрозумілим. Усе досить просто: діти ніяк не можуть стверджувати, що їм не подобається якась страва, перш ніж вони не спробують її в шести різних варіаціях. У результаті цього методу овочі починають сприйматися як вже знайома їжа. Ви, напевно, будете здивовані, але більшість дітей дійсно змінюють своє ставлення до овочів після шести спроб знайомства з ними, після того, як спробують їх. І якщо це спрацювало один раз, з дитиною буде легше домовитись, щоб вона спробувала ще щось новеньке.

Залучіть дітей до процесу

Знайомлячи дітлахів з новою їжею, дозвольте їм приймати участь у самому процесі приготування. Для початку, скажімо, нехай вони допоможуть вам вибрати овочі, і разом підготуйте їх: помийте, приготуйте чи покладіть на тарілку. Нехай вони трошки пофантазують і самі прикрасять свою тарілку, відбираючи овочі за кольорами та формами. Переповнені почуттям гордості за те, що самостійно готували страву, вони скоріше за все захочуть її спробувати.

Урізноманітніть способи приготування

Деякі діти скоріше налаштовані проти самих овочів, ніж проти їх смаку. Спробуйте різні способи приготування, щоб визначити, який з них найбільше сподобається дитині. Можливо, дітлаху зовсім не до смаку варена чи парова броколі, але він буде у захваті від супу-пюре з неї. Чи він просто терпіти не може натерту моркву, але стане обожнювати тушковану моркву у сковорідці вок, бо так вона набагато солодша та смачніша.

Овочі настільки різноманітні й універсальні, що варіантів страв з ними може бути безліч: їх можна запікати, тушкувати з кокосовою олією (що надасть їм апетитного солодкого смаку), приготувати на пару, подрібнити у пюре чи просто подати в сирому вигляді. Експериментуйте на здоров’я! А можна спробувати ще такий цікавий варіант – запропонувати дитині сьогодні їсти ложкою замість виделки. Це буде така своєрідна гра, яка, певно, сподобається малюкові. Ось побачите, іноді не так і складно буде домовитись зі своїм вередуном.

Додайте декілька яєць

На останок ми залишили «найсмачнішу» ідею. Для того, щоб діти захотіли скуштувати овочеву страву, спробуйте додати до неї кілька яєць. Цілком нормально, якщо щоденно дитина буде з’їдати одне яйце (звісно, якщо воно доброї якості). А коли ви просто додасте овочі до омлету, то ефект буде дивовижним! Можливо, саме після цього ваші діти дуже полюблять овочі.